0

Atiye ve Rise of Empires: Ottoman ile ilginç bir sezon bizi bekliyor.

2020’de yerli ve yabancı yapımlarla keyifli bir döneme imza atacak olan Netflix Türkiye özellikle Messiah ve Atiye projeleriyle tüm ilgiyi üzerinde toplamayı başardı. Rekabet HBO Max‘in yayına geçmesi ile birlikte zirve yapacağı ortada.

Netflix Türkiye içeriğini gün geçtikçe büyütmeye devam ediyor. Hiç kuşkusuz bu içeriklerden bazıları diğerlerinden daha fazla merak ve heyecan uyandırıyor. Özellikle Messiah ve Atiye

7. Dark (3. Sezon)

Kasvet ve karanlığın en iyi işlenebileceği ülkedeyiz. Almanya!  Winden kasabasında küçük bir çocuğun kaybolmasıyla başlayan hikaye, sonrasında yaşanan olağanüstü olaylarla devam ediyor. Kurgu o kadar karmaşık ki, bazı bölümlerde diziyi durdurup kafanızı toplamanız gerekebiliyor. Şimdiden uyarıyorum, Stranger Things ile farkını anlamanız çok uzun sürmeyecek. Netflix bu farkı çok net şekilde hissettirmeyi başarmış!

8,7

6. Sex Education

Netflix’in en popüler dizilerinden İngiltere yapımı Sex Education, komedi-drama ağırlıklı bir dizi. Oyuncu kadrosu ve konu bakımından gençlik dizisi gibi görünse de işlediği konularla yetişkinlerin de ilgisini çekeceği şüphesiz!

8,3

5. Stranger Things (4. Sezon)

Netflix’in en beğenilen dizisi unvanını elinden bırakmayan Stranger Things, 4. sezonunda da başarısını sürdüreceğe benziyor. Birçok noktada Dark ile benzetilen dizi, muadiline kıyasla daha fazla fantastik öğe barındırıyor. Önümüzdeki sezonda, Eleven ve arkadaşlarını Upsidedown, Rusya ve Amerika arasında mekik dokurken göreceğiz.

8,8

4. Rise of Empires: Ottoman

Rise of Empires: Ottoman, dizi ve belgesel karışımı olarak Netflix Türkiye’de karşımıza çıkacak tamamen İngilizce olarak çekilmiş Atiye ile birlikte en iddialı yerli yapımlardan biri .  Celal Şengör’ün de aralarında bulunduğu, alanında uzman kişiler tarafından dizi içerisinde birçok bilgi verilmekte. Bizce en önemli konulardan biri de, İstanbul’un Fethi’ni, Bizans İmparatorluğu gözünden de görme şansı bulmak olacak!

8,1

3. Atiye

Netflix Türkiye’de Rise of Empires: Ottoman ile birlikte bu yılın sürpriz dizilerinden biri de hiç kuşkusuz Atiye! Dizi, Türkiye ve dünya için önemli bir tarihi ve dini keşif olan, ek olarak UNESCO tarafından dünya mirası listesine konan Göbeklitepe’yi konu alıyor.

7,7

2. The Witcher

Polonya için milli bir başarı hikayesine dönüşen The Witcher oyununu sevenler uzun süredir bu dizinin yayınlanmasını bekliyordu. İlk sezonuyla genel izleyicinin de beklentilerini karşılayan yapım 2020 sezonunda en çok izlenen Netflix yapımlarının başında gelecektir.

8,4

1. Messiah

Netflix’in en cesur yapımlarından biri karşımızda! Tüm semavi dinlerde bahsi geçen Messiah (mesih) kavramını ele alan dizi, hem cesur hem de tarafsız olabilmeyi büyük ustalıkla gerçekleştiriyor. Özellikle dinler tarihi ve komplo teorilerine meraklı kişiler için kaçırılmaması gereken bir yapım.

7,7

Sevdin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0