0

2020’de EN ÇOK BURS VEREN KURUMLAR ve BURS BAŞVURU TARİHLERİ

Üniversite öğrencileri için burs veren kurumlara ulaşmak ve başvuru tarihleri içerisinde gerekli müracaatları yapmak oldukça kritik öneme sahip! Peki en çok burs veren kurumlar hangileri, başvuru tarihleri ve izlenecek adımlar neler? Her sene tercih dönemlerinin son bulmasıyla birlikte vakıf ve kurumların kapısını çalmaya başlayan öğrenciler için hazırladığımız bu listede, son yıllarda en çok karşılıksız bursu veren kurumları sizler için sıraladık.

7. TAREKSAV

Toplamda 1000 öğrenciye destekleyen TAREKSAV, her sene Eylül ayı içerisinde yeni destek başvurularını almaktadır. Vakıf her yıl ortalama 200 yeni öğrenciye burs vermektedir. TAREKSAV burs başvuru sonuçları Ocak ayında yayınlanmaktadır.

6. ELGİNKAN VAKFI

Elginkan Vakfı her sene toplam 175 öğrenciye aylık 400 TL tutarında destek vermektedir. Burs başvuruları her eğitim dönemi başında vakfın belirlemiş olduğu devlet üniversitelerinin burs birimlerine yapılmaktadır.

5. TÜRK EĞİTİM VAKFI (TEV)

1967 senesinden itibaren toplam 245 bin öğrenciye TEV bursları aracılığıyla ulaşan vakıf, her yıl Eylül ayı içerisinde yeni destek başvurularını kabul etmektedir. 2019-2020 eğitim yılında öğrencilere verilecek destek miktarları lisans 700, yüksek lisans 1100 ve doktora için 1400 TL olarak belirtilmiştir.

4. ANADOLU VAKFI (AKEV)

Anadolu Vakfı bursuna başvurular her yıl 1-30 Eylül tarihleri arasında yapılmaktadır. Her yıl 9 ay süresince verilen bursların miktarı aylık 500 TL’dir. Anadolu Vakfı burs başvuru sonuçları Aralık ayı içerisinde duyurulmaktadır.

3. VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (VGM)

VGM Yükseköğrenim bursları her yıl 8 ay süresince aylık 300 TL olarak verilmektedir. VGM başvuruları 15 Eylül-30 Ekim tarihleri arasında yapılmakta ve başvuru sonuçları ise Aralık ayı içerisinde açıklanmaktadır.

2. İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ (İBB)

2019-2020 eğitim döneminden itibaren, Genç Üniversiteli İBB Eğitim Yardımları adı altında burs vermeye başlayan İBB, toplam 30 bin öğrenciye destek olmayı amaçlamaktadır. Yıllık 3200 TL olarak açıklanan İBB bursunun öğrencilere 3 taksitte ödeneceği duyurulmuştur. İBB Burslarına yeni başvuru Eylül ve Ekim aylarında yapılmakta, sonuçlar da Kasım ayı içerisinde açıklanmaktadır.

1. KREDİ VE YURTLAR KURUMU (KYK)

Eski ismi Başbakanlık Bursu olan KYK Bursu, her yıl Ekim ayı içerisinde başvuru almaktadır. Başvurular KYK bursu ve kredisi için birlikte alınmakta, sonuçlar da Kasım ayı içerisinde açıklanmaktadır. 12 ay süreyle ödenen KYK Kredi/Bursları aylık 550 TL olarak ödenmektedir.


Sevdin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0