0

ALTERNATİF EN İYİ VAKIF ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMASI: ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ, ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ ve DİĞERLERİ…

Üniversite ve bölüm tercihleri öğrencilerin hayatındaki en kritik aşamalardan bir tanesi. Öğrenciler ve aileler üniversite sıralamalarını yaparken farklı konulara öncelik verebilmekte. Fakat ülkemizde üniversite tercihlerinde en önemli kriter mezuniyet sonrası bizlere sağlayacağı iş olanakları. Üniversite giriş sınavı sonucunda derece yapamayan fakat hem İstanbul’da kalıp hem de kaliteli eğitim almak isteyen öğrenciler için vakıf üniversiteleri ideal seçenekler sunuyor. Peki başarılı öğrenciler için iyi birer alternatif olabilecek vakıf üniversiteleri hangileri sizler için listeledik.

7. İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ

2007 senesinde kurulan Arel Üniversitesi toplamda 6 fakülte, 3 yüksekokul ve 3 enstitüyü bünyesinde barındırmaktadır. Ana kampüsü ve lisans bölümleri Büyükçekmece’de olan okul, Sefaköy yerleşkesinde önlisans ve lisansüstü bölümleriyle, Cevizlibağ yerleşkesinde ise Tıp fakültesi ile faaliyet göstermektedir.

6. İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ

2003 senesinde AnadoluBil Meslek Yüksekokulu olarak kurulan İstanbul Aydin Üniversitesi, 2007 senesinde üniversite statüsü kazanmıştır. Toplam 40 bin aktif öğrencisi ile Türkiye’nin en çok öğrencisi olan özel üniversitesidir.

5. MALTEPE ÜNİVERSİTESİ

1997 senesinde kurulan Maltepe Üniversitesi İstanbul Anadolu yakasındaki ana kampüsü Marmara Eğitim Köyü’nde öğrencilere kaliteli bir eğitim-öğretim fırsatı sunmaktadır. Üniversitenin temel eğitim düşüncesi “Cumhuriyetin temel ilkelerini ve bilimde evrenselliği benimsemiş, düşüncede özgür” gençleri Türkiye’nin geleceğine hazırlamaktır.

4. DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ

1997 yılında kurulan ve İstanbul Kadıköy’deki kampüsünde faaliyet gösteren Doğuş Üniversitesi’nde toplamda 18 önlisans, 31 lisans, 17 yüksek lisans ve 7 doktora programı bulunmaktadır. URAP üniversite sıralamasına göre Doğuş Üniversitesi, İstanbul’daki Tıp fakültesi olmayan vakıf üniversiteleri arasında ilk 3 içerisindedir.

3. HALİÇ ÜNİVERSİTESİ

Türkiye’nin köklü vakıf üniversitelerinden Haliç Üniversitesi 1998 senesinde kurulmuştur. Bünyesinde yer alan 6 Fakülte, 3 Yüksekokul, 1 Konsevatuvar, 1 Meslek Yüksekokulu ve 3 Enstitü ile 10 bin öğrencisine eğitim vermektedir.

2. ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ

2008 yılında Kemerburgaz Üniversitesi ismiyle kurulan okul, 2011-2012 eğitim yılında ilk öğrencilerini kabul etmiştir. 2017 yılında ise Altınbaş Üniversitesi ismini almıştır. Bünyesinde 34 önlisans, 30 lisans, 28 yüksek lisans ve 6 doktora programı bulunan Altınbaş Üniversitesi 3 binden fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

1. ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ

2007’de kurulan Acıbadem Üniversitesi, sağlık bilimleri alanında tematik bir üniversite olarak kurulmuştur. Önlisans, lisans ve lisansüstü eğitimlerin verildiği Acıbadem Üniversitesi, Acıbadem Hastanesi başta olmak üzere tüm üst düzey sağlık kuruluşlarına kalifiye eleman sağlamayı hedeflemektedir.


Sevdin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0