4

Netflix dizi ve filmleri kadar Netflix belgeselleri ile de çok dikkat çekiyor. En iyi Netflix Belgeselleri Haberimizde.

Son dönemde, yeni belgesellerin en üretken üreticilerinden biri haline gelen Netflix, bu konuda onlarca harika içeriğe sahip. Yedien olarak en iyi Netflix belgeselleri listesini sizlere sunuyoruz. Fragmanları ile birlikte listemizi inceleyebilirsiniz.

7. Rotten

Yiyecekler tabağınıza gelene kadar çalkantılı bir yolculuğa çıkıyor. Yediğimiz ithal yiyeceklerin çoğu zaman gizli bir hikayesi var. Rotten bunu rahatsız edici bir dille ortaya koyuyor. iki seri boyunca, bir gıda üretiminin belirsiz ve çoğu zaman tehlikeli dünyasını ziyaret edeceksiniz.


6. American Factory

Netflix Belgeselleri içerisnde en dikkat çeken belgesellerin başında American Factory geliyor.Çinli bir şirketin Ohio’daki bir fabrikayı tekrar açmasıyla yeşeren ümitlerin, kültür çatışması ile  Amerikan rüyasınının nasıl Amerikan kabusuna dönüştüğünü gözler önüne seriyor.


5. The Great Hack

Artık birçoğumuz 2016 ABD başkanlık seçiminin ardından Cambridge Analytica adlı bir veri şirketinin nasıl sosyal medyanın karanlık yönünün sembolü hâline geldiğininden haberdardır. Özellikle Big Data ve Yapay zeka hakkında meraklı olanların, konunun bilim kurgudan nasıl gerçeğe dönüştüğünü tüm detayları ile göreceklerdir.


4. Gezegenimiz

David Attenborough tarafından anlatılan ve BBC’nin Dünya Gezegeni’nin arkasındaki ekip tarafından üretilen Gezegenimiz, daha önce görülmemiş ölçekte bir doğa belgeseli. Tüm dizi 4K olarak çekildi, ve bu nedenle 4K uyumlu bir TV’niz varsa, muhtemelen izlediğiniz en görsel belgesellerden birine tanık olacaksınız.


3. II. Dünya Savaşı’nın En Önemli Olayları (Renkli)

Uzmanları tarafıdan renklendirilerek sunulan bu etkileyici belgesel dizisinde, Pearl Harbor saldırısından D-Day çıkarmasına kadar 2. Dünya Savaşı’nın en önemli olayları ele alınıyor. Dönemi renkli olarak izlemek, döneme dair yaşanılanları daha iyi anlamınıza ve hissetmenize neden olacak.


2. Pandemic

Netflix’in gelecekteki bir salgını önlemek için yapılan hazırlıklar hakkındaki altı bölümlük Pandemic belgeseli, ürkütücü bir şekilde dünyanın son yüzyıldaki en büyük salgının başında yayınlandı. Serinin yayınlanmasından üç hafta önce, daha önce bilinmeyen bir koronavirüsün ilk vakaları Çin’de bildirildi. Tüm dünyada sokağa çıkma yasakları ilan edildiği bugünlerde konuyu daha iyi analiz etmek için harika bir fırsat. Dahası Pandemic’te.


1. Bill’in Beyninin İçinde: Bill Gates’i Çözmek

Ödüllü yönetmen Davis Guggenheim, Microsoft’un kurucusu, ünlü teknoloji vizyoneri ve hayırsever Bill Gates’in yolculuğunu ortak oluyor. Üç bölümden oluşan belgesel, izleyicileri Gates’in yetiştirilmesi, evliliği ve Microsoft’un oluşturulması yolunda başından geçenleri konu alıyor. Bununla birlikte asıl konu, gelişmekte olan ülkelerdeki bulaşıcı hastalıklarla ve çocuk ölümleriyle mücadele etmekten, savunmasız toplulukları eğitmeye kadar dünyanın en kalıcı sorunlarından bazılarını çözme misyonunda olan Bill ve Melinda Gates Vakfı’nın çalışmasının önemini gözler önüne seriyor.


Sevdin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

4