1

Black Mirror, hiç kuşkusuz en çarpıcı Netflix serilerinden biri. 4 sezonu geride bırakan seri, son sezonunda bekleneni vermekten epey uzaktı. İlk defa Black Mirror izlemeyi düşünen okuyucularımıza, en çarpıcı bölümleri sıraladık. 

7. Crocodile

Black Mirror, hiç kuşkusuz en çarpıcı Netflix serilerinden biri. İlk defa Black Mirror izlemeyi düşünen okuyucularımıza, en çarpıcı bölümleri sıraladık

Bölüm sigorta şirketlerinin iddiaları çözmek için insanların anılarına başvurduğu bir dünyada geçiyor. İzlandanın, geniş açık yollarının ve yalnız evlerinin çarpıcı çekimleriyle çekilen bölüm, en iyi Black Mirror bölümlerinden biridir.

7,3

6. Men Against Fire

Her ne kadar Black Mirror ruhunu tam yansıtamasa da, modern savaşın “getiri” ve götürülerini oldukça güzel özetleyen bir bölümle karşı karşıyayız. Barış Özcan’ın anlatımı ile Men Against Fire incelemesini izleyebilirsiniz.

Kaynak: Barış Özcan Youtube Chanel
7,6

5. Hang The Dj

Black Mirror’ın bu kadar ilgi görmesinin en önemli sebeplerinden biri de, günümüz ile gelecek arasında kurduğu dengeli birleşimdir. Bu bölümde Tinder ile yakından şahit olduğumuz modern çöpçatanlığın yarattığı sonuçları izleyeceğiz.

8,8

4. Black Museum

White Christmas’ın tadı damağında kalan izleyicilerin imdadına Black Museum yetişiyor. Farklı hikayelerin birleşiminde oluşan bölüm oldukça sert ve sarsıcı öğeler barındırıyor. Kaçırılmaması gereken bölümler listemizde 4. Sırada yer alıyor.

8,7

3. USS. Callister

Black Mirror çoğu zaman sizi teknolojinin akıl almaz gösterileri ile fazlasıyla rahatsız eder. Ancak Uss Callister sizi rahatsız etmekten öteye taşıyacak. Robert Daly, kendisine yeterli saygıyı göstermediğini düşündüğü meslektaşlarının kopyalarını hapsettiği ve kötüye kullandığı sanal bir dünya yaratıyor, ancak çoğunlukla şikayetlerini sanal bir alana götüren öfkeli adam, gerçek dünyada onlarla yüzleşmekten aciz. Ruhun daraltan sonuyla Uss Callister en iyi Black Mirror bölümleri arasına adını yazdırmayı başarıyor.

8,3

2. San Junipero

San Junipero (Sezon 3) 80’lerin hareketli parçaları, yanıp sönen neon ve gece kulüpleri Black Mirror’ın alışılmış görünümüne büyük bir sürpriz olarak geldi. Büyük başarı elde eden bölüm,  En iyi TV Filmi dalında Emmy Ödülünü kazandı. Aşk ve teknolojinin iyi harmanlandığı bu bölümde duygular arasında keskin geçişler yaşayacaksınız.

8,6

1. White Christmas

John Hamm, bu tipik sinir bozucu Black Mirror bölümünde (Noel özel), iki adamın karanlık geçmişlerini birbirlerine açığa çıkardığı yalıtılmış bir kabinde, ortaya saçılan sırların rahatsız edici duygusunu güçlü şekilde hissettiriyor. İmdb puanlarına bakıldığında izleyici tarafından en beğenilen Black Mirror bölümü olan White Christmas, 9,2 puanı sonuna kadar hakkediyor.

9,2

Sevdin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

1