0

Senin favori Avengers karakterin hangisi?

Uzun yıllar Superman, Batman gibi süper kahramanları ve Joker gibi bir süper kötüsü olan DC Comics’in gerisinde kalan Marvel, sinemaya uyarlanan X Men ve arkasından gelen Yenilmezler (Avengers) serileriyle bir anda izleyicilerin gözdesi olmayı başardı. Son yayınlanan Infinity War ve End Game filmleriyle de gişe rekorları kıran Marvel, yakın dönemde Scarlett Johansson’un canlandırdığı Black Widow ayrıca Spider-man ve Iron Man gibi bireysel hikayelere odaklanan filmleri beyazperdeye taşıyacak.

Peki Marvel hayranlarının en sevdiği Yenilmezler hangileri? Sizler için listeledik.

7. Thor

Toplamda 8 Yenilmezler filminde görülen Thor, 2011 yılında yayınlanan ilk filminden bu yana ilgi çekici bir karakter değişimi yaşayarak en sevilen Marvel kahramanlarından biri haline geldi. Karakter 2021’de yeni filmi Thor: Love and Thunder ile izleyiciyle buluşacak.

6. Black Panther

Toplamda 4 Avengers filminde karşımıza çıkan Black Panther, 2018’de çıkan ilk filmiyle büyük beğeni topladı. Serinin 2. filminin çıkış yılı 2022 olarak belirlendi.

5. Thanos

Marvel Evreninde toplamda 5 filmde görülen, Infinity War ve End Game filmlerinin ise ana kötüsü olan Thanos, ortaya koyduğu idealinin arkasındaki makul gerekçeleriyle izleyiciler tarafından benimsenen ve sevilen bir anti kahraman oldu. Bu yönüyle DC Comics’in Joker karakteriyle de benzerlikler göstermektedir.

4. Hulk

Türkiye’de önce çizgi filmleriyle sonrasında da Marvel Evrenindeki görünürlüğüyle hayran sayısı artan Hulk, Yenilmezler serisinin en sevilen kahramanlarından biri olan Bruce Banner hem bilim adamı olarak hem de Hulk’a dönüştüğünde edindiği süper güçleriyle Avengers ekibinin vazgeçilmez bir karakteridir.

3. Ironman

Yenilmezler ekibinin iki ana kurucusundan biri ve serinin en orjinal karakteri olan Iron Man (Demir Adam) Tony Stark, zenginliği ve son teknoloji oyuncaklarıyla DC Comics’in Batman karakteriyle özdeşleşmektedir. Karakterin yeni filmi Iron Man 4, 2021’de sinemalarda olacak.

2. Spiderman

Marvel Evreninin dünya çapında en çok bilinen kahramanı Spider-Man (Örümcek Adam), Yenilmezler serisinde Iron Man tarafından Avengers ekibine alınmış ve Tony Stark’ın kendisi için seçtiği veliahtı olmuştur.

1. Captain America

İlk Yenilmez olan Captain America (Kaptan Amerika), bir Amerikan ideali olarak resmedildiği için Superman ile benzerlikler taşımaktadır. Mükemmele yakın karakteriyle iyiliğin dünyadaki temsilcisi olan Captain America, End Game filminde Thor’un çekicini de kaldırarak adeta tanrısal bir yücelikle onurlandırılmıştır.


Sevdin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0