0

Koronavirüs karantinasında izleyebileceğiniz virüs temalı Netflix dizi ve filmleri

Karantina ile mücadele ettiğimiz bugünlerde evde yapabileceğimiz yeteneklerimizi oldukça geliştirdik. Biraz nefes almak için ve yaşadıklarımızı ekranda görebilmek adına Netflix’te izleyebileceğiniz virüs temalı dizi ve filmleri sıraladık. Sizi daha da karamsarlığa sürükleyebilecek olan bu seriyi coronavirüsten etkilenen kişilere önermiyoruz.

  • Pandemic

Netflix’in gelecekteki bir salgını önlemek için yapılan hazırlıklar hakkındaki altı bölümlük Pandemic belgeseli, ürkütücü bir şekilde dünyanın son yüzyıldaki en büyük salgının başında yayınlandı. Serinin yayınlanmasından üç hafta önce, daha önce bilinmeyen bir koronavirüsün ilk vakaları Çin’de bildirildi. Tüm dünyada sokağa çıkma yasakları ilan edildiği bugünlerde konuyu daha iyi analiz etmek için harika bir fırsat. Dahası Pandemic’te.


  • Birdbox

Sandra Bullock’un başrolünde oynadığı Bird Box, Netflix yapımı, dünyayı hızla kıyamete sürükleyen havadaki bir virüsün insanları intihara sürüklemesini konu alan bir bilimkurgu korku filmi. Oldukça gergin ve korku öğeleriyle dolu olan film, hayatta kalanların dünyasında yaşanan mücadeleyi seyircisine tamamen hissettiriyor. Bird Box, “En Korkulan Performans” dalında MTV Film Ödülü kazandı.


  • The Walking Dead

Game of Thrones’a kadar son yıllarda bu kadar büyük kitleleri etkisine alan başka bir dizi olmamıştır. Yaygın bir salgından sonra,  hayatta kalanları hem ölümsüz hem de canlı tehlikelerle dolu kıyamet sonrası dünyada yaşamını konu alıyor. Dizi, “öngörülemez” kelimesinin anlamını kişiselleştiriyor. Başarılı ilerleyişi ile birlikte Andrew Lincoln, Norman Reedus, Steven Yeun ve Danai Gurira gibi aktörlerden bizlerle tanıştırıyor.


  • World War Z

İnsanlığın bir zombi kıyametinden nasıl kurtulduğuna dair kurgusal bir film kulağınıza ilgi çekici geliyorsa Marc Forster’ın yönettiği World War Z tam size göre. Brad Pitt, aniden küresel bir zombi salgınının kökenlerini keşfetmek için zamana karşı yarışan bir BM çalışanı oynuyor. Küresel salgın sürpriz bir sonla dönüşüme uğruyor.


  • 12 Maymun

Yine bir Brad Pitt filmi.Terry Gilliam’ın bilim kurgu klasiği, Bruce Willis’i 1990’lara geri dönerek, neredeyse insanlığı silen küresel bir virüsün kökenini belirlemek için bir zaman yolcusu olarak rol alıyor. Dünyamızın medeniyetin hemen öncesinde ve sonrasınki tasviri oldukça karanlık. Neyse ki, Brad Pitt yine devreye giriyor.


Sevdin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0